Blog > Komentarze do wpisu
Co to jest Wybieram.pl?

Wybieram.pl to niezwiązane z żadną partią polityczną stowarzyszenie non profit, które powstało w czasie wyborów prezydenckich i parlamentarnych w 2005 roku.

Wybieram.pl zajmuje się rozwijaniem i propagowaniem inicjatyw, postaw i działań sprzyjających kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Celem działań Wybieram.pl jest zainteresowanie młodych ludzi polityką, a także zachęcenie ich do udziału w wyborach. Stowarzyszenie realizuje to m.in. poprzez organizowanie kampanii społecznych, imprez, a także organizowanie spotkań, warsztatów i dyskusji.

Wybieram.pl działa nie tylko w okresie wyborów – w okresie pomiędzy nimi zachęca młodych ludzi do angażowania się w życie polityczne kraju poprzez kontrolowanie polityków, interesowanie się bieżącymi wydarzeniami, a także organizowanie działań publicznych we własnym zakresie.

Wybrane akcje:

 • kampania frekwencyjna Wybieram.pl – wzorem amerykańskiej akcji Rock The Vote, wybieram.pl zachęcało młodych ludzi do udziału w wyborach. Akcja przeprowadzona w czasie wyborów w 2005 roku składała się ze spotu telewizyjnego, spotu radiowego, reklamy prasowej, vlepek i silikonowych opasek;
 • gazeta-plakat 'Zastanów się' – w maju 2005 Wybieram.pl stworzyło pierwszy, pilotażowy numer gazety wydanej w formie plakatu. Znalazły się tam wywiady z warszawskimi posłami, wypowiedzi znanych i nieznanych o Warszawie i polityce, a także rankingi łączące politkę z popkulturą; premierze gazety towarzyszyła impreza w klubokawiarni Chłodna25.
 • dyskusje z ekspertami – stowarzyszenie organizuje spotkania ze specjalistami w różnych dziedzinach, wymiana wiedzy i doświadczeń pozwala Wybieram.pl jeszcze lepiej działać na rzecz społeczeństwa obywatelskiego.
 • Wybieram.pl on tour - bezpośrednie spotkania z młodymi ludźmi mające przekonać ich do aktywnego udziału w życiu politycznym. Stoisko Wybieram.pl, rozstawiane w trakcie imprez masowych, jest miejscem w którym można wymienić opinie, zaopatrzyć się w materiały informacyjne i gadżety - vlepki, opaski czy plakaty oraz nawiązać współpracę.
sobota, 02 września 2006, wybieram

Polecane wpisy

 • Wybory europejskie. Ty decydujesz!

  http://www.europarl.europa.eu/elections2009/default.htm?language=PL

 • Kobiety zdobywają Sejm

  Historia, której uczy polska szkoła, wciąż pozbawiona jest kobiecych bohaterek. Nie podkreśla, a wręcz pomija, wielki wkład kobiet w tworzenie niepodległej pańs

 • Democracy Is... - Video Challenge

  “Democracy Is…” Video Challenge Deadline: 31 January 2009 Grand prize: Your film featured at a Motion Picture Association of America gala All-

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
zwykly_blog
2006/09/03 00:05:48
Hmm... nie słyszałam wcześniej o tej organizacji... Wprawdzie na udział w wyborach jestem jeszcze za młoda, ale przyznam, że zainteresowały mnie treści zamieszczane tutaj i zapewne jeszcze tu wrócę...